Saturday, February 23, 2013

Malé dortíky s čokoládou, arašídovým máslem a medem

Za dobu nepřispívání jsem napekla a navařila spoustu dobrých dezertů a jídel, jen jsem neměla moc energie a ani nálady je sem dávat. Říkám si, že by mě přispívání na tento blog mělo hlavně těšit. A tak sem prostě přispívám, když mě to těší :).

Jsem teď asi po měsíci a půl doma a tak jsem si řekla, že něco upeču. Nevěděla jsem co, nejdřív jsem uvažovala nad muffinami nebo cupcaky, ale pak jsem vytáhla takové ty formičky na "tarts" (ty úplně vlevo nahoře a tak mě napadlo si trochu zaimprovizovat. Protože jsem nikde takový recept nenašla (ale určitě existuje, není na něm nic převratného), tak se s vámi o něj ráda podělím :). 

Recept (na 6 formiček)


těsto
1 hrnek (cca 130-140g) hrubé mouky
3 plné lžíce medu
půl sáčku prášku do pečiva
půl sáčku vanilkového cukru
několik kapek vanilkového extraktu
2 lžíce rozpuštěného másla
2 vejce


2-3 lžíce arašídového másla (použila jsem crunchy peanut butter z M&S, ale na značce až tak nezáleží)

náplň/poleva (dá se to nakombinovat samozřejmě i jinak:))
6 čtverečků Geishy dark
4 čtverečky 70% Lindt
1 lžíce arašídového másla

postup:
1. Dejte si předehřát troubu na 160 C. Dortové formičky vymažte máslem, aby se z nich po upečení dal dezert snadno vyklopit.
2. Na mírné teplotě si dejte rozpustit máslo.
3. V míse smíchejte mouku s práškem do pečiva, s medem, s vanilkovým cukrem a vanilkovým extraktem. Potom přidejte vajíčka, rozpuštěné máslo a arašídové máslo. Pořádně všechno promíchejte, až vám z toho vznikne takové pevné, ale lepkavé těsto. Míchání trvá asi 2-3minuty.
4. Ve vodní lázni si rozpusťte čokoládu s arašídovým máslem.
5. Do formiček dejte asi dvě až tři lžíce těsta a na to jednu lžíci čokoládové polevy, kterou ještě potom zakryjte ještě asi půlkou lžíce těsta. Formička by měla být naplněná asi do třičtvrtiny.


6. Pečte asi 30min a poté nechte vyhladnout. Hodí se třeba ke kávě. Dobrou chuť :).


No comments:

Post a Comment